Jūrkalnei kabatā paslēpts īsts dabas dārgums, kuru ne visi zin un kura valdzinājumu piedzīvojis vien retais. Tā ir skaista, strauja, ar savu nešpetno mežonīgumu dziļi zemē iegrauzusies upe Rīva. Šo upi uz SUP dēļiem devāmies iepazīt mēs, lai turp aizvestu arī tevi. Mūsu viedoklis par šo nobraucienu vienā vārdā – mežonīgi. Bet tieši šis ir tas unikālais ko piedāvā šis maršruts – vietām upe strauji sašaurinās un kļūst seklāka, padarot straumi pat reizes trīs straujāku kāda tā ir upes mierīgajās vietās. Tur vairs nav tikai jādomā kā balansēt uz dēļa, bet arī jābalansē pats dēlis, lai tas neaizķertos zemūdens šķēršļos. Izkļūstot no kārtējās upes krāces, priekšā paveras skats ar strumes sanestiem kokiem, kuri izveidojuši dabīgu aizsprostu visas upes platumā. Te jākāpj krastā, jāņem dēlis padusē un jāapiet aizprosts pa stāvo upes krastu, kurš visas upes garumā ir uzbūvējis iespaidīgas, līdz pat 10 metru augstas, stāvas sienas. Šie iespaidīgie krasti ir koši zaļi ar sūnām klāti zem biezo egļu ēnām, bet vietām tie pārvēršas smilšu klintīs, kur koki turas tikai uz goda vārda. Koki, kuri jau vairs nav palikuši stāvam upes mainīgajā krastā ir spītīgi pārgūlušies pāri upei, izveidojot dabīgas barjeras, kuras mums kopā būs jāpieveic. Citviet pietupjoties, citviet pat noguļoties uz dēļa, lai izlavītos caur apakšu kokiem. Šim visam notikumu ansamblim vēl pievienojas 66 viltīgi līkumi 7,5km garajā maršrutā, kuri galvā sataisa tādu biezputru, ka vairs pat nevar saprast kur īsti atrodies, cik tālu esi ticis, jo apkārt tikai neskarta daba un zem dēļa šī burvīgā upe Rīva. Nemitīgi čalojošais ūdens nodrošina patīkamu fona skaņu visa brauciena garumā līdz upe iztekot no meža atduras pret Latvijā vienīgā koka atgāžņu sistēmas konstrukcijas tilta, kurš ir kultūrvēsturisks piemineklis. Zem tilta upe kļūst vēl skaļāka, jo tur ir veco ūdensdzirnavu aizsprosts, kas veido ļoti skaistu ūdenskritumu. Šeit arī kāpjam no upes ārā un mūsu mežonīgais un reizē skaistais piedzīvojums ir finišējis.

Tiekamies piedzīvojumā!

Comments are closed.